دوران قاجار - آمادگي نمايندگان بيش از 60 هزار نانوايي سراسر كشور براي پخت نان كيفي

 

 

 

آمادگي نمايندگان بيش از 60 هزار نانوايي سراسر كشور براي پخت نان كيفي

 

به گزارش روز سه شنبه خبرنگار اقتصادي ايرنا، ‌وزير بازرگاني در اين نشست با تقدير از همراهي اتحاديه‌‌هاي نان با دولت در اصلاح قيمت‌ها، گفت: اين همكاري برگ افتخاري به مجموعه افتخارات نانوايان كشور افزوده است.

وزير بازرگاني از ضايعات نان به عنوان يك عيب ملي ‌از نظر رهبر معظم انقلاب اسلامي نام برد و گفت: بيانات ايشان دراين خصوص براي همه حجت است و بايد تلاش كنيم تا هزينه‌ها در اين بخش را كاهش دهيم.

غضنفري ابراز اميدواري كرد تا نانوايان سراسر كشور مانور قدرت پخت كيفي را در هفته جاري شروع كنند و اين حركت را تا دايمي شدن آن ادامه دهند.

وي با بيان اينكه هفته جاري را به نمايشگاه كيفيت نان تبديل كنيم، افزود: ‌در فضاي جديد صاحب دانش جديدي مي شويم كه استعدادهاي نهفته ايراني در حوزه صنعت آرد و نان آزاد مي شود.

وزير بازرگاني گفت كه تداوم حضور كيفي درعرصه پخت نان زمينه حضور ايران در بازارهاي بزرگ تر را فراهم كرده و مسير صادرات را هموار مي كند.

غضنفري از نانوايان سنتي و صنعتي خواست تا درهفته جاري كه با عنوان هفته كيفيت نان ، نامگذاري شده بدون تغيير مولفه‌هاي اصلي در برخي از عناصر تغيير ايجاد كنند تا مزه نان كيفي تر به مردم چشانده شود.

به گفته وزير بازرگاني، در هفته جاري با نمايش توانمندي‌ فعالان حوزه نان براي تحويل نان كيفي به مردم مي توان به الزامات مورد نياز پخت نان كيفي پي برد.

** كيفيت نان به يك بخش بر نمي گردد

وزير بازرگاني عنوان كرد:‌ با وجودي كه پخت نان به عنوان آخرين مرحله در معرض ديد مردم است اما وقتي از كيفيت نان سخن مي گوييم نخستين نگاه به سمت نانوايان است.

وي گفت:‌ تمام تلاش‌ها در هفته جاري آن بود تا موضوع تاثير كيفيت آرد بر روي نان مورد توجه قرار گيرد تا يك گروه مسئول شناخته نشود.

غضنفري با اشاره به نشست مشترك وزارت بازرگاني با كارخانه هاي توليد آرد و تعهد آنها براي عرضه آرد متفاوت و كيفي تر بدون تغيير قيمت، تاكيد كرد: همه دست اندركاران اين زنجيره در كيفيت نان نقش دارند.

** آزادپزها مسير هدفمندي نان را اصلاح كردند

وزير بازرگاني تجربه مفيد آزادپزها در سال‌هاي اخير را مورد توجه قرار داد و گفت:‌ نانوايان آزادپر مسير اصلاح نرخ نان را هموار كردند.

** استانداردسازي

تعيين چارچوبي براي استانداردسازي نان هاي جديد با كمك اتحاديه ها يكي ديگر از موضوعاتي بود كه توسط وزير بازرگاني مطرح شد و گفت: ‌همزمان با تنوع بخشي مي توان حقوق مصرف كننده را نيز رعايت كرد.

** نان صنعتي دانش خود را به مردم منتقل كند

وي همچنين خطاب به واحدهاي نان صنعتي گفت: با توجه به فضايي كه از طريق اين نوع نان‌ها ايجاد شده بايد دانش خود را به صورت فشرده و با ارايه بروشورها و يا ازطريق اينترنت به اطلاع مردم برسانيد.

به اعتقاد وزير بازرگاني دانش مردم درباره نان سنتي خوب است و بايد در بخش صنعتي افزايش يابد و از سويي در اين تعامل نيز ديدگاه‌هاي مردم گرفته شود.

غضنفري تصريح كرد مردم بايد از آگاهي بيشتري نسبت به مصرف نان صنعتي و امتيازات آن برخوردار شوند.

** بسته هاي حمايتي

وي در بخش ديگري از سخنان خود گفت كه وزارت بازرگاني آماده اجرايي كردن حمايت‌هاي دولت است و هيچكس نبايد ضرر كرده و آسيب ببيند.

وي در پايان با يادآوري بسته حمايتي گندم، آرد و نان از اتحاديه هاي نانوايي خواست تا در قالب كميته اي مشترك با مسئولان ذيربط در وزارت بازرگاني ديدگاه هاي خود را براي نحوه اجرا اين بسته اعلام كنند.... / تحلیل :ایرنا2018-06-12 |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن زالو چیست؟
نقش دینگ در صنعت حمل و نقل
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ