دوران قاجار - ایران از بحران لیبی و سوریه برای پیشبرد برنامه هسته ای خود استفاده می کند

 

 

 

ایران از بحران لیبی و سوریه برای پیشبرد برنامه هسته ای خود استفاده می کند

 

يك هفته پس از اظهارات تهديد آميز نيكولا ساركوزي رييس جمهوري فرانسه درباره احتمال حمله پيشدستانه به ايران ، معاون نماينده فرانسه در سازمان ملل روز چهارشنبه ايران را متهم كرد كه از ناآرامي هاي موجود در سوريه و ليبي استفاده كرده و به سرعت برنامه هاي هسته اي خود افزوده است.

" مارتين برينس" معاون نماينده فرانسه در سازمان ملل روز چهارشنبه در نشست شوراي امنيت با ادعاي اين موضوع گفت : ‌" در حالی که توجه جامعه بين المللی به قيام در کشورهای خاورميانه متوجه است ، ايران در انديشه بهره برداري از اين شرايط است."

اين ديپلمات فرانسوي در ادامه با اشاره به اينكه جاه طلبي هاي نظامي و هسته اي ايران يك تهديد فزاينده است ، مدعي شد :‌"  ايران تلاش هايش را سرعت بخشيده است. تعداد سانتريفوژها را افزايش داده و همچنين بيانيه های تحريک آميز خود را زياد کرده است. اما ما با اين ها فریب نخواهيم خورد."

وي در ادامه با هشدار نسبت به افزايش خطر برنامه هاي هسته اي ايران مدعي شد كه نشانه هاي هشدار دهنده بيشتري وجود دارد كه نگراني هاي جامعه جهاني را از خظر اين برنامه ها افزايش مي دهد.

اظهارات اين ديپلمات فرانسوي در حالي مطرح مي شود كه هفته گذشته نيز نيكولا ساركوزي در اظهاراتي خصمانه كه واكنش مقامات ايراني را در پي داشت ، ايران را به احتمال حمله پيشدستانه براي متوقف كردن برنامه هاي هسته اي اش تهديد كرد.

نيکلا سرکوزی گفته بود: «برنامه‌های اتمی نظامی و موشک‌های بالستيک ايران موجب تهديد فزاينده‌ای شده که  ممکن است به حمله پيشگيرانه به تاسيسات ايران منجر شود که در آن صورت می‌تواند بحران بزرگی بيافريند و از اين رو فرانسه به هر قيمتی خواهان اجتناب از آن است."

ساركوزي در ادامه گفته بود كه پاريس براي اجتناب از خطر رويارويي نظامي با ايران براي تشديد فشارهاي تحريمي عليه اين كشور با جامعه جهاني همكاري خواهد كرد ..../تحلیل:عصرایران2018-07-26 |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن زالو چیست؟
نقش دینگ در صنعت حمل و نقل
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ